Vi söker en fordonstekniker!

Personbilstekniker med erfarenhet av felsökning och diagnos sökes. Du har eller är intresserad av att få behörighet att arbeta med AC och hybrid/elbilar. Fordonsutbildning och god kunskap i svenska och engelska är ett krav.

På IA BIL arbetar vi med nybilsförsäljning samt verkstad för Kia, Honda och SsangYong samt även som allbilverkstad för övriga märken. Arbetet är varierande och möjlighet till vidareutbildning finns.

Tjänsten är heltid tillsvidare. Vi tillämpar individuell lönesättning.
Sista ansökningsdag: 2017-12-31.
Ansökan skickas till jobb@iabil.se

 

Vem som helst får inte jobb hos oss

Utvecklingen inom bilindustrin går snabbt. Och det ställs höga krav för att få bli en auktoriserad bilverkstad. Våra mekaniker och verkstadstekniker är service minded och genomgår kontinuerligt utbildningar för att alltid vara uppdaterade på den senaste tekniken.

Imran Ali

Försäljning och verkstadsansvarig

070 7907559

imran@iabil.se

Pernilla Ali Björndalen

Administration & Garanti

073 6246046

pernilla@iabil.se

Christer Zimmergren

Säljare

0521-731471

christer@iabil.se

Bror Dahlèn

Kundmottagare

0521-14260

bror@iabil.se

Charbel Roumi

Mekaniker

0521-14260

charbel@iabil.se

Hammad Alkhafaji

Servicetekniker

0521-14 260

hammad@iabil.se